„Vzhledem k této skutečnosti a optimálním vlastnostem plastů firmy igus z hlediska tření se tyto materiály používají u kluzných pouzder nebo energetických řetězů. Vyznačují se mimořádně dlouhou životností, která je navíc předvídatelná. Například plastový energetický řetěz s pojezdem o délce 615 metrů, který naše společnost nainstalovala v elektrárně Tušimice, funguje bez poruchy již deset let,“ říká Jan Švarc, senior produktový manažer pro energetické řetězy ve firmě HENNLICH.
Recyklace energetických řetězů všech značek
I přes dlouhou životnost je nutné v určitý okamžik energetický řetěz odinstalovat a nahradit novým. Původní řetězy většinou končí jako průmyslový odpad. To se nyní rozhodly změnit firmy HENNLICH a igus novým recyklačním programem chainge. „Místo aby se staré energetické řetězy zlikvidovaly s ostatními produkty jako průmyslový odpad, mohou získat nový život v podobě nového energetického řetězu. Stačí nám výrobek poslat. Důležité je, že přijímáme všechny energetické řetězy, včetně těch od jiných výrobců,“ doplňuje Jan Švarc.
Jednotlivé materiály se od sebe oddělí a rozemelou se přímo v zařízeních firmy igus. Separovaný granulát získaný z energetických řetězů jiných značek pustí firma do oběhu k opětovnému využití. „Recyklovaný materiál z řetězů igus používáme při výrobě našich nových produktů pomocí technologie vstřikování,“ doplnil Jan Švarc.
Více informací o recyklačním programu chainge, včetně postupu a pravidel pro stanovení hodnoty poukázky na nákup nového energetického řetězu igus najdete na webu https://mailchi.mp/hennlich.cz/chain_recycling.
Těšíme se na spolupráci s Vámi
