O firmě HENNLICH

Kdo jsme a čím se zabýváme

Jsme firma HENNLICH a jako technický distributor a výrobce patříme mezi lídry v oblasti průmyslových technologií a jejich dodávek pro podniky zejména v České republice, ale i v zahraničí. Již přes 30 let poskytujeme poradenství a technická řešení pro širokou škálu průmyslových odvětví, včetně energetiky, potravinářství, automobilového a chemického průmyslu, těžby a mnoha dalších.

Důvěra a dlouhodobost

Stavíme na dlouhodobých a důvěryhodných vztazích. A jako technický partner dodáváme výrobky a služby nejvyšší kvality s vysokou přidanou hodnotou. Naše produktové portfolio je opravdu velmi široké a zahrnuje mnoho technických součástek i komplexních řešení. Jde například o těsnění, robotiku, systémy centrálního mazání, energetických řetězů, hydrauliky, komponenty pro 3D tisk, fotovoltaické systémy, čerpací techniku nebo přístroje pro měření a regulaci a mnoho dalšího. Dokážeme tak řešit širokou škálu technických dotazů a poptávek. Naší přidanou hodnotou je totiž odborné technické poradenství a konzultace přímo na místě.

Již několik let vyvíjíme a vyrábíme také naše vlastní výrobky, jako jsou nakládací hubice, mlžná děla nebo speciální těsnění.

Nejen byznys

Důležitou součástí našeho fungování je také péče o zaměstnance, naše okolí i životní prostředí. Za přístup k těmto otázkám jsme byli již několikrát oceněni v soutěžích nejen v rámci Ústeckého kraje, ale i České republiky.

Skupina HENNLICH

Přestože naše firma byla založena v Litoměřicích roce 1991, kořeny značky HENNLICH sahají až do roku 1922, kdy v Duchcově založil Hermann A. Hennlich stejnojmennou firmu. Po druhé světové válce musel Československo opustit. Založil však novou firmu Hennlich v rakouském Subenu.

Po roce 1989 se pak začala psát historie skupiny HENNLICH. První firmou HENNLICH mimo Rakousko byla právě ta naše. Postupně se skupina HENNLICH rozrůstala především do střední a východní Evropy. Dnes ji tak tvoří 18 samostatných firem, ve kterých celkově pracuje přes 800 spolupracovníků.