Hladinoměry

Hledáte přesné a odolné řešení pro měření hladiny? Nabízíme  vám širokou škálu hladinoměrů – od plovákových, přes ultrazvukové až po radarové systémy. Vhodné pro průmyslové použití v chemii, energetice, potravinářství i vodárenství.

Naše hladinoměry umožňují kontinuální sledování hladiny, snadné napojení na řídicí systémy (4–20 mA, HART) a volbu provedení dle média, tlaku či prostředí (včetně Ex certifikace). Kromě standardních typů nabízíme i speciální varianty na míru.

Vyberte si ideální typ pro svou aplikaci nebo nás kontaktujte – rádi vám poradíme s výběrem.

FAQ

Často kladené dotazy

1. Jaký typ hladinoměru je vhodný pro měření kapalin s pěnou?

Radarové hladinoměry vykazují nejvyšší hodnotu SNR (poměr signál/šum) - na trhu, a tím snáze detekují skutečnou výšku hladiny i skrze pěnu.

2. Jaké jsou výhody ultrazvukových hladinoměrů?

Bezúdržbové – nepřichází do přímého kontaktu s médiem a jsou bez mechanických pohyblivých částí. Nejlevnější možnost v oblasti bezkontaktního měření.

3. Jaký hladinoměr zvolit pro agresivní a korozivní média?

Pro chemicky agresivní kapaliny doporučujeme plovákové hladinoměry v materiálovém provedení z nerezové oceli AISI 316Ti nebo plastů, příp. ultrazvukové nebo radarové hladinoměry. 

4. Může hladinoměr měřit i rozhraní hladin dvou kapalin (např. olej/voda)?

Ano, specificky k tomu určené jsou modely vedených radarových hladinoměrů (Guided Wave Radar – GWR) typu Eclipse 700 a 706.

5. Jaký je rozdíl mezi nejnovějším radarovým hladinoměrem Pulsar R80 s 80 GHz oproti starším, 26 GHz modelům?

Model Pulsar R80 pracuje na principu kontinuální modulované vlny (FMCW), to znamená, že neurčuje hladinu měřením doby letu odraženého signálu, ale změnou jeho kmitočtu. To umožňuje mimo jiné vyšší výkon, lepší rozlišení a menší procesní připojení. 

6. Co je to tzv. „Mrtvá zóna“ ultrazvukových hladinoměrů?

Minimální vzdálenost mezi senzorem a hladinou, ve které přístroj nedokáže spolehlivě měřit – protože ještě nedošlo k oddělení vyslaného a odraženého signálu. U modelů Echotel 355 je to 250 mm a u modelů LU 350 mm. 

7. Jaká jsou dostupná rozlišení plovákových hladinoměrů?

Hladinoměry nabízíme v rozlišení 5, 10 nebo 20 mm. Odpovídají počtu a vzdálenosti jednotlivých bistabilních relé v odporovém řetězci, které plováky s magnetem spínají. 

8. Jsou plovákové hladinoměry vhodné do prostředí s nebezpečím výbuchu ATEX?

Ano, hladinoměry jsou dostupné v ATEX ex ia nebo ex d provedení. Pozor, certifikace do prostředí s nebezpečím výbuchu nejsou standardní součástí plovákových hladinoměrů a musí být vždy specifikovány v poptávce nebo objednávce

9. Lze pomocí radarových hladinoměrů měřit úroveň hladiny skrz např. víko IBC kontejneru?

Ano, pro tyto případy doporučujeme použití radarů nižších frekvencí typu Pulsar R96 s 6 GHz.

10. Je možné použít plovákový hladinoměr i v případě neklidné, zvlněné hladiny? 

Ano, hladinoměry je možné nabídnout v kompaktním provedení současně s uklidňovací jímkou.