HENNLICH a Aurelia Turbines vstupují na trh s nejúčinnější malou plynovou turbínou

ENERGY 20.11.2017

Česko-finská spolupráce přináší na český a slovenský trh plynovou turbínu A400 s elektrickým výkonem 400 kWe a elektrickou účinností více než 40 procent. Je vhodným řešením pro malé a střední podniky.
Litoměřická společnost HENNLICH a finská firma Aurelia Turbines se dohodly na spolupráci při rozvoji vysoce účinných plynových turbín Aurelia™ A400 na českém a slovenském trhu. Oba trhy patří v rámci Evropy k nejrychleji se rozvíjejícím v oboru kombinované výroby tepla a elektřiny. Turbíny jsou určené především pro malé a střední podniky.

Aurelia ™ A400 je nejúčinnější malá plynová turbína na světě. Poskytuje 400 kWe s elektrickou účinností nad 40%. A400 se skládá ze dvou turbo-expandérů (nízkotlaký a vysokotlaký okruh), má mezichladič stlačeného vzduchu mezi dvěma kompresory a využívá předehřevu stlačeného vzduchu před vstupem do spalovací komory. Turbína má modulární konstrukci a je navržena tak, aby využívala širokou škálu paliv od standardních kapalných a plynných až po bioplyn, bionaftu, vznětlivé plyny a dokonce syntetické a rekuperované plyny. Uplatnit ji mohou především malé a střední firmy nejen v průmyslu, ale také v komerčních a rezidenčních stavbách, v data centrech. Tedy všude tam, kde je potřeba teplo a elektřina. Zároveň jde o řešení přinášející úsporu nákladů na energie a snížení emisí.

Tomáš Holčák, vedoucí divize HENNLICH ENERGY:V HENNLICHu mnoho let vyvíjíme nové a moderní technologie pro výrobu elektřiny, dodáváme je přitom nejen na trh v České republice, ale také do dalších evropských zemí, včetně Slovenska. Díky našim dlouholetým zkušenostem nejen z českého průmyslu dokážeme vytipovat zákazníky, pro které bude výroba elektřiny pomocí plynových turbín Aurelia A400 přínosná.“

Tony Hynes, obchodní ředitel společnosti Aurelia Turbines: "Společnost HENLLICH je pro nás vynikajícím partnerem, který přináší profesionální přístup. Věříme, že se nám společně podaří najít zajímavé aplikace pro využití plynových turbín řady A400 nejen v rámci firem HENNLICH v Česku a na Slovensku.“

Technologii rurbín Aurelia ™ A400 vyvinula finská společnost Aurelia Turbines, která se již několik let zabývá vývojem malých turbín o výkonu 1-2 MW.

Těšíme se na spolupráci s Vámi

Ing. Tomáš Holčák, MBA

Vedoucí divize

Zpět