HENNLICH ENERGY rozšiřuje portfolio o chladiče a výměníky

ENERGY 22.08.2014

Divize HENNLICH ENERGY, která je součástí litoměřické společnosti HENNLICH rozšiřuje portfolio svých produktů o vzduchové chladiče a výměníky tepla. Ty nacházejí uplatnění v téměř všech oblastech průmyslu a strojírenství. Dosud se divize HENNLICH ENERGY specializovala především na vývoj a konstrukci spalinových výměníků pro plynové kotle. Rozšíření portfolia je tak reakcí na zájem zákazníků i o jiné typy výměníků a chladičů. Chladiče proto firma začala sama vyrábět v Rakousku v rámci skupiny HENNLICH.
„V HENNLICH ENERGY jsme vyvinuli vlastní spalinové výměníky pro plynové kotle. Postupně se ale na nás začali obracet zákazníci s požadavky i na jiné typy výměníků a chladičů. Na tento požadavek reagujeme a zařazujeme do našeho portfolia deskové a trubkové výměníky a vzduchové chladiče. Stáváme se tak komplexním dodavatelem veškerých výměníků tepla. Chladiče vyrábíme v Rakousku v rámci skupiny HENNLICH,“ uvedl  Tomáš Holčák, šéf divize HENNLICH ENERGY.

Tyto produkty mimo jiné vytvářejí také synergie s dalšími divizemi společnosti HENNLICH, především s dodávkami těsnění, centrálního mazání a lineární techniky. „Vzduchové chladiče a výměníky jsou standardními komponenty téměř každého strojírenského zařízení, což chceme využít,“ doplnil Tomáš Holčák.

Vývojem a výrobou vzduchových  chladičů a výměníků se zabývá sesterská firma HENNLICH v Rakousku, která založila vlastní divizi Cooling technology. „Veškeré produkty tak máme skladem a můžeme zákazníkům dodat ve velmi krátkých termínech,“ uvedl Petr Javanský, product manager pro chladiče a výměníky.

Do portfolia nových produktů například patří – Vzduchové olejové chladiče s různými typy pohonů (AC, DC elektromotory, hydropohony), s komplexním příslušenstvím (termostaty, obtokové ventily, aj.) a v nejrůznějších provedeních (ATEX, Marine, atd.). Dále jsou to speciální motorové chladiče pro mobilní silniční a kolejovou mechanizaci (drtiče, třídiče, harvestory, čisticí stroje, hydraulické nástavby). V deskových výměnících potom komplexní sortiment pájených i rozebíratelných výměníků pro průmyslové chlazení a ohřevy, pro aplikace vytápění a chlazení budov, centrálního zásobování teplem, apod.

Těšíme se na spolupráci s Vámi

Ing. Tomáš Holčák, MBA

Vedoucí divize

Zpět