HENNLICH ENERGY rozšiřuje portfolio o hydraulické akumulátory

ENERGY 29.09.2015

Divize HENNLICH ENERGY, která je součástí litoměřické společnosti HENNLICH rozšiřuje portfolio svých produktů o hydraulické akumulátory. Ty nacházejí uplatnění v lodním průmyslu až po zemědělské stroje. Tlakové nebo také hydraulické akumulátory jsou nasazovány v hydraulických obvodech, kde plní například funkci tlumiče hydraulických rázů nebo zásobníku tlakové energie. Jedná se o tlakové nádoby, jejichž výroba a certifikace podléhají přísným evropským normám.
Na letošním strojírenském veletrhu MSV v Brně jsme představili novinku v sortimentu - vlastní výrobek - HYDRAULICKÉ AKUMULÁTORY. Pokud jste neměli možnost naši expozici navštívit nebo si ji chcete připomenout, podívejte se na krátký videorozhovor na Youtube nebo zde Vám nabízíme více informací o hydraulických akumulátorech.
  Konstrukčně je hydraulický akumulátor rozdělen na dvě strany. Na jedné je přiváděna a odváděna pracovní látka, zpravidla hydraulický olej. Na druhé straně je pak akumulátor naplněn plynným dusíkem, který se podle potřeby stlačuje nebo rozpíná. Nejčastěji jsou obě strany rozděleny membránou nebo vakem. Odtud názvy membránové a vakové akumulátory. Obě varianty má Hennlich ve svém výrobním programu.

Vlastní výroba a navrhování na míru


Všechny hydraulické akumulátory HENNLICH jsou počítány a konstruovány ve vlastním vývojovém oddělení. Velký důraz je kladen na systém kvality, testování a certifikaci, vše ve shodě s evropskými normami. Výroba akumulátorů je v rámci skupiny Hennlich situována v německém Sankt Ingbertu v blízkosti francouzských hranic. Synonymem hydraulických akumulátorů Hennlich je vysoký bezpečnostní a kvalitativní standard a zároveň výborný poměr cena/výkon.

Různá provedení hydraulických akumulátorů Hennlich

Akumulátory jsou navrhovány na míru konkrétním pracovním podmínkám. Jaké tlakové špičky mohou vznikat? Jak často vznikají? Jaké množství energie má být akumulováno? Jaké teploty mohou nastat (teplota okolí, teplota oleje)? V jakých časových cyklech má zařízení pracovat? A další pracovní podmínky hrají roli při navrhování vhodného akumulátoru.

Od námořních aplikací po stavební techniku

Hennlich dodává akumulátory do korozivního prostředí pro aplikace na mořích či v přístavech nebo do prostředí s nebezpečím výbuchu, například pro důlní hydrauliku podle ATEX RL 94/9 EG.

Jedno z možných a častých využití hydraulických akumulátorů je zásobník tlakové energie. Do akumulátoru je nejprve přivedena tlaková energie. Takto nabitý zásobník slouží jako baterie, která postupně uvolňuje energii například pro natočení lopatky větrné elektrárny nebo vysunutí hydraulického válce.

Další rozšířené využití je odpružení. V tomto případě se jedná o hydropneumatické odpružení, které má díky vysokým tlakům schopnost pohltit velké rázy.

Často bývají hydraulické akumulátory využívány jako bezpečnostní prvek. Naakumulovaná energie je k dispozici například při výpadku elektrického proudu. V takovém případě může hydraulika po nějakou dobu fungovat i bez proudu. Může zavřít ventil či pohnout válcem tak, aby bylo dosaženo bezpečné pracovní pozice.

Z výše uvedeného vyplývá, že oblasti použití hydraulických akumulátorů jsou velmi rozmanité. Uplatnění nachází v různých oblastech strojírenství, v zemědělské technice, ve stavebních strojích, ve stavbě průmyslových zařízení, v energetických zařízeních, v lodním průmyslu, v kolejových vozidlech, v hornictví nebo v zařízeních pro manipulaci s materiálem.

Příslušenství, odborné poradenství

Hennlich dodává komplexní sortiment akumulátorů a s ním související příslušenství pro akumulátory. Plnicí a zkušební sady, různé držáky a třmeny, uzavírací a bezpečnostní ventily ve všech libovolných provedeních stejně jako náhradní díly, vaky nebo ventily, které jsou použitelné i pro konkurenční výrobky.

Specialisté ze skupiny Hennlich mají mnohaleté teoretické i praktické zkušenosti s navrhováním, výrobou a provozem hydraulických akumulátorů. Zákazníkům a uživatelům je tak k dispozici vysoká úroveň odborného poradenství, díky níž je možné dobře vyřešit nejen standardní, ale i speciální požadavky na technické provedení, ale i certifikace.

Sortiment a dodávky

V Česku a na Slovensku zajišťuje navrhování, prodej a technickou podporu hydraulických akumulátorů divize HENNLICH ENERGY, která v loňském roce uvedla na trh úspěšně hydraulické vzduchové chladiče vlastní výroby. Od září, resp. počínaje letošním Mezinárodním strojírenským veletrhem v Brně nabízí Hennlich Energy komplexní sortiment hydraulických akumulátorů, od nejmenších membránových s objemem 0,05 l až po velké kompletní stanice s vakovými akumulátory o objemu 500 l. Velké skladové zásoby a ověřená logistika a zákaznická podpora Hennlich pak zaručují rychlou komunikaci a dodávky.

Ing. Tomáš Holčák, MBA
Vedoucí divize HENNLICH ENERGY

Těšíme se na spolupráci s Vámi

Ing. Tomáš Holčák, MBA

Vedoucí divize

Zpět