HENNLICH ENERGY se zajímá o expanzi do Německa

ENERGY 25.10.2013

Divize HENNLICH ENERGY, která je součástí litoměřické společnosti HENNLICH se zajímá o expanzi na německý trh. Firma již navázala první kontakty s potenciálními německými partnery, kteří mají zájem především o nově vyvinuté ORC jednotky ZERO FUEL GEN® 50 kW, malou bioplynovou stanici AlphaFerm® a inovativní spalinové výměníky ECO-mizer®. Firma tyto produkty představila na začátku října ve čtvrtém největším německém technologickém parku v Drážďanech, kde se uskutečnila inovační burza na téma „Energieeffizienz steigern“ – Zvyšování energetické efektivnosti.
„O produkty orientované na využívání odpadní energie je v Německu obrovský zájem. A to jak od potenciálních zákazníků, tak od společností, které uvažují o partnerské spolupráci na vývoji a výzkumu. Navázali jsme první kontakty, které, jak věřím, pro nás budou užitečné při vstupu na německý trh,“ uvedl Tomáš Holčák, šéf divize HENNLICH ENERGY.

HENNLICH ENERGY představil také malou bioplynovou stanici fungující na principu sucho-mokré fermentace AlphaFerm®. „Také toto zařízení, které je výsledkem našeho vlastního výzkumu a vývoje, vzbudilo mezi německými partnery pozornost,“ doplnil Tomáš Holčák.

Organizátoři inovační burzy, Přírodovědecká fakulta UJEP v Ústí nad Labem a Technická univerzita v Drážďanech, nabídli firmě HENNLICH, aby se další inovační burza na téma odpady uskutečnila v jejím novém areálu v Litoměřicích. 

Těšíme se na spolupráci s Vámi

Ing. Tomáš Holčák, MBA

Vedoucí divize

Zpět