Program Zelená úsporám je ještě výhodnější

G-TERM 26.07.2010

Program Zelená úsporám přichází s dalším zvýhodněním pro tepelná čerpadla.
Ministerstvo životního prostředí nově upravilo pravidla pro program Zelená úsporám, který má za cíl podpořit energeticky úsporná opatření, především v bydlení. Nově upravená pravidla ještě více zvýhodňují tepelná čerpadla.
„Nově byla do programu zařazena tepelná čerpadla systému vzduch-vzduch s inverterem a tepelná čerpadla systému vzduch-voda s chladivem CO2,“ uvádí některé z novinek Petr Hoftych, product manager firmy
G-TERM, která instaluje německá tepelná čerpadla Watterkote. Finančně zvýhodněná jsou také standardní tepelná čerpadla, která taktéž mají technologii řízení otáček kompresoru (inverter), popřípadě obsahují akumulační nádrž. „Majitelé  těchto tepelných čerpadel získají navíc u systému vzduch-voda  5 000 Kč, u technologie  voda-voda nebo země-voda dokonce 10.000 korun. Celková dotace z programu, včetně 15.000 za projektovou dokumentaci se tedy může vyšplhat až na velmi zajímavých 100.000 korun,“ dodává Petr Hoftych. Určité zvýhodnění se v programu ministerstva životního prostředí dotklo také solárních soustav, u kterých se snížily nároky na jejich roční přínos.

Těšíme se na spolupráci s Vámi

Martin Jonáš

PR Manager

Zpět