Waterkotte přichází s novou ekonomickou řadou tepelných čerpadel BasicLine

G-TERM 28.07.2014

Německá společnost WATERKOTTE dodává více než 40 let na trh tepelná čerpadla s nejvyšší účinností a vyspělým řídícím systémem. Kvalita si ale žádá svoji cenu a s příchodem tepelných čerpadel vzduch-voda se cenové očekávání zákazníků přiblížilo vytápění plynovým kotlem. Při zachování vysoké účinnosti a kvalitního řízení přichází nyní firma WATERKOTTE zastoupená v Česku společností G-TERM s novou ekonomickou řadou tepelných čerpadel BasicLine.
„Řada tepelných čerpadel BasicLine neubírá nic z kvality a účinnosti stávajících jednotek z dílny tepelných čerpadel WATERKOTTE, pouze neobsahuje luxusní doplňky jako je například dotykový barevný displej. Cenově jsou však tato tepelná čerpadla velmi příznivá a vyrovnají se investici do plynového vytápění,“ popisuje Petr Hoftych, manažer firmy G-TERM pro tepelná čerpadla.

Součástí řady čerpadel BasicLine jsou typy tepelných čerpadel vzduch/ voda i tepelná čerpadla země/ voda. „Jsou určena především pro rodinné domy s tepelnou ztrátou do 15 kW, což je většina domů, které se nyní v Česku staví,“ doplnil Petr Hoftych.

BasicLine Monoblock BM 7010


Tepelné čerpadlo vzduch-voda BasicLine Monoblock BM 7010 s topným výkonem 6-12 kW a topným faktorem 4,4 (při A7/W35) je určené pro kompletní venkovní instalaci. Propojení venkovní a vnitřní jednotky je realizováno hydraulickým (vodním) okruhem. Odpadá zde montáž chladírenského potrubí. Instalaci tak zvládne každý topenář a často i zákazník  svépomocí. „Tepelné čerpadlo dodáme i jako stavebnici se základním návrhem a technickou pomocí při realizaci svépomocí, a to za bezkonkurenční cenu pro koncového zákazníka,“ uvedl Petr Hoftych.

BasicLine Ai1 Air

Splitová jednotka pro tepelná čerpadla vzduch/voda Waterkotte BasicLine Ai1 Air představuje kompletní řešení pro rodinné domy s tepelnou ztrátou až 12 kW a topným faktorem 4,5 (při A7/W35). Vnitřní jednotka obsahuje zásobník o objemu 170 litrů. Zapojení celé sestavy lze zvládnout za jeden den. Součástí je také elektrokotel o výkonu 6 kW, grafický displej a vyspělý regulátor s možností rozšíření na více topných okruhů a o solární soustavu.

BasicLine Ai1 Geo

Tepelné čerpadlo země/voda (či voda/voda) Waterkotte BasicLine Ai1 Geo s vestavěným zásobníkem teplé vody je cenově příznivější alternativou k typu EcoTouch. A to bez kompromisů v oblasti technických parametrů. Společně s 6 kW topnou patronou tvoří tato sestava kompletní řešení pro rodinné domy s tepelnou ztrátou do 15 kW. Topný faktor dosahuje až 6,1 (při W10/W35).

O firmách G-TERM a WATTERKOTTE


Jedním z průkopníků tepelných čerpadel v České republice byla společnost GEO-TERM, která sbírala první zkušenosti již v roce 1992. Tato firma se později spojila s dynamicky rostoucí společností HENNLICH s.r.o. a vznikla divize G-TERM - tepelná čerpadla. G-Term od roku 2002 zastupuje na trhu v ČR německého výrobce tepelných čerpadel, firmu WATERKOTTE. I tradice firmy WATERKOTTE je pozoruhodná, byla totiž prvním výrobcem tepelných čerpadel pro rodinné domy v Evropě. Svá první tepelná čerpadla Waterkotte německý výrobce zkonstruoval již před 40 lety, tehdy především pro průmysl. Více informací na webu G-TERM nebo www.topte-levneji.cz

Těšíme se na spolupráci s Vámi

Martin Jonáš

PR Manager

Zpět