Samoregulační topné kabely - novinky v sortimentu

MERES 06.10.2023

Samoregulační topné kabely RAYCHEM do vyšších pracovních teplot - série XTV a HTV

Rádi bychom Vám představili novinky v oblasti samoregulačních topných kabelů RAYCHEM do vyšších pracovních teplot, série XTV a HTV.

Nový samoregulační topný kabel XTVR

Tento nový typ je nástupcem mnoha lety osvědčeného typu XTV. Řada XTVR je vyráběna s inovativní technologií HPR (high power retention). Topné kabely XTVR lze používat do pracovních teplot až 150 °C (původní XTV bylo možné používat do 121 °C). Maximální přerušovaná expoziční teplota zůstává na 250 °C, avšak nově až do celkových 2000 hodin.

Nová konstrukce zároveň garantuje minimálně 95 % výkonu i po 10 letech nepřetržitého provozu na max. pracovní teplotě, stejně, jako je tomu u nové řady HTV.

V rámci sjednocení výkonových řad je topný kabel XTVR dostupný ve více výkonových provedení od 9 W/m až do 64 W/m (při 10°C). Nová konstrukce zachovává velmi dobrou flexibilitu a snadnou instalaci. Není třeba se bát zvýšení investičních nákladů daných novou konstrukcí, ceny topných kabelů korespondují s původními typy řady XTV.  

Rozšíření řady samoregulačních topných kabelů HTV

Nejvýkonnější řada samoregulačních topných kabelů HTV s max. pracovní teplotou 205 °C byla rozšířena o typ 28HTV2-CT, který disponuje vysokým výkonem 92 W/m (při 10°C). Stejně jako řada XTVR i řada HTV garantuje zachování výkonu min. 95 % po 10 letech intenzivního používání a konstrukční životnost 30 let a více v závislosti na podmínkách.

Ochrana proti zamrznutí

Na závěr nám dovolte přátelskou připomínku nadcházejících mrazivých dnů a s tím související nutnost chránit vybraná průmyslová zařízení (potrubí, ventily, nádrže apod.) před mrazem. Buďte na zimu připraveni. Oslovte nás popř. využijte naše poptávkové dotazníky:

Těšíme se na spolupráci s Vámi

Ing. Roman Picura

Vedoucí divize

Zpět