Digitalizace čerpání látek v průmyslu pomocí čerpadel SERA

HYDRO-TECH 16.05.2018

Průmysl 4.0 vtrhl i mezi čerpadla

Co je možné vylepšit na „obyčejném“ čerpání látek v průmyslu? Budete se divit, ale je toho dost. Svou roli začíná sehrávat i digitalizace. Průmysl 4.0 vtrhl i do oblasti čerpadel. Jak? Firma HENNLICH přináší několik novinek týkajících se dávkovacích čerpadel od jednoho z renomovaných výrobců, firmy SERA.
Elektronické ovládání dávkovacích čerpadel
Prvním příkladem je elektronického ovládání dávkovacích čerpadel řady C409.2 a C410.2, které firma SERA uvádí letos na trh. Na čerpadle je nainstalován odnímatelný ovládací panel s velkým a přehledným LED displejem s rozšířenými funkcemi. Displej se snadným a intuitivním ovládáním a variabilitou použití si mezi zákazníky získala velkou přízeň již u čerpadel typu iStep.  Na displeji je možné jednoduše nastavit časovač pro vymezení doby, kdy má být čerpadlo v provozu. Čerpadlo také sbírá data o svém provozu, které se nepřetržitě ukládá na SD kartu vloženou v zařízení. Všechny předešlé funkce starších modelů jsou samozřejmě zachovány.

Jeden panel pro ovládání více čerpadel
Pomocí jediného odnímatelného panelu je možné ovládat celou skupinu čerpadel. Obsluha v provozu může takto velmi snadno nastavit kterékoliv čerpadlo pouhým připojením se k němu přes konektor. Takto je možné změnit parametry čerpadla a panel zase odpojit. Nastavení je uloženo v paměti a čerpadlo po odpojení dále pracuje dle zadaných parametrů. Toto nastavení je pak možné změnit opět připojením panelu. Manuálně jej lze pouze vypnout a zapnout
I pro další modely čerpadel
Toto provedení se bude dodávat i u dalších dávkovacích čerpadel, které jsou momentálně ve vývoji a na trh budou uvedeny v druhé polovině roku 2018. Tato inovace byla ve vývoji již od roku 2015. Firma SERA si však zakládá na vysoké kvalitě výroby a dodávaných technologií, které jsou spolehlivé a mají dlouhou životnost. Proto se každý nový produkt nejprve dlouho testuje a prochází dlouhými zkouškami funkčnosti a spolehlivosti. Není proto výjimkou, že lze ještě dnes nalézt dávkovací čerpadla, která jsou v provozu i několik desítek let. Přesto doporučuje samotný výrobce tato zařízení nahradit novými typy čerpadel. „I když fungují stále spolehlivě, jejich provoz již je příliš energeticky náročný a také technologicky je již doba o mílové kroky dál. Novinky v dávkovacích technologiích představí firma SERA tento rok na veletrzích IFAT a nebo ACHEMA. V ČR představí novinky HENNLICH, který firmu SERA zastupuje, na veletrhu MSV 2018 na podzim v Brně

Pro více informací navštivte naše produktové stránky dávkovacích čerpadel Sera. K dispozici jsou Vám například  brožura 
membránových čerpadel  , brožura pístomembránových čerpadel , brožura čerpadel  s vícenásobnou membránou , brožura zmiňovaných čerpadel Istep a další brožury dávkovacích zařízení jako je Sera Polyline. Nebo nás kontaktujte :
  • na telefonním čísle 416 711 230
  • emailem
  • kontaktním formulářem
Těšíme se na spolupráci s Vámi. Váš tým čerpací techniky

Těšíme se na spolupráci s Vámi

Bc. Jan Vyškrabka

Product manager

Zpět