Dvoumédiové trysky: Nový design, širší použití

HYDRO-TECH 10.11.2008

Nový design a širší možnosti použití - to jsou základní přednosti vylepšené řady dvoumédiových trysek Lechler.
Nový design a širší možnosti použití získala vylepšená řada dvoumédiových trysek značky Lechler, kterou na českém trhu zastupuje divize Hydro-tech společnosti Hennlich Industrietechnik. „Nové, robustnější tělo trysek je nyní možné nasadit i do náročnějších podmínek. Umožňuje to použití téměř dvojnásobného množství kvalitní oceli 1.4305 či poniklované mosazi než u předchozího typu této řady trysek,“ uvedl product manager pro trysky Lechler Václav Douša z Hydro-techu.
Další nezanedbatelnou předností této produktové řady je její rozšíření o jednotlivé typy trysek. „Za zmínku jistě stojí i některá zlepšení parametrů. Například u trysky typu 156.414.16.13 se výrazně vylepšily parametry paprsku,“ zmínil Václav Douša. Jeho šíře ve vzdálenosti 300mm od ostřikované plochy je v případě inovované trysky s typovým označením 136.414.16.13 až 740mm, přičemž u staršího typu to je za stejných podmínek pouze 610mm. Šíře paprsku je samozřejmě závislá jak na tlaku plynu, tak i na tlaku kapaliny. V aplikacích, které vyžadují postřik delšího úseku je možné zredukovat množství trysek, a tím snížit celkové pořizovací náklady.  
Tyto trysky nacházejí nejširší uplatnění tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na velmi jemný rozprach a přesný ostřik. Spolu s ovládacími prvky jsou tak často ideálním řešením pro potravinářský a farmaceutický průmysl. Avšak spektrum možností využití této trysky je značně široké.

Těšíme se na spolupráci s Vámi

Bc. Jan Vyškrabka

Product manager

Zpět