Nová generace trysek s paprskem plného kužele - série 490

HYDRO-TECH 22.08.2012

CFD simulace přispěla k vývoji trysek s rozstřikem plného kužele
Na základě požadavků na inovaci jednoho ze základních produktů v sortimentu kapalinových trysek – axiální trysky s paprskem plného kužele, přistoupila firma Lechler GmbH k použití CFD technologie při vývoji nové generace výrobku.

Stávající série 460 byla bezesporu kvalitní tryskou, ale stoupající nároky na přesnost tvaru paprsku a stálost parametrů rozstřiku v širší škále průtoků kapaliny si vynutila zrod nové trysky a nyní představujeme sérii 490.

Základním stavebním kamenem byl vývoj zcela nového vírníku, který způsobuje formovaní paprsku kapaliny do tvaru plného kužele. A právě zde se osvědčila CFD simulace. Výsledkem je tryska, která má o 30-40 % větší vnitřní průřezy a může tak odolávat více znečištěné kapalině než její předchůdkyně.

Díky nové konstrukci vírníku je také stabilnější úhel paprsku a rovnoměrnější distribuce kapaliny pro větší rozsah průtoků, což přispívá k rozšíření možností použití této trysky. Poslední a neméně významnou změnou je technologie výroby této trysky. Z materiálu AISI 316 L jsou trysky vyráběny technologií MIM, což je proces výroby, na který firma Lechler přechází u většiny standardních produktů. Nese to sebou ekonomické a kvalitativní výhody.

Nová série 490 – axiálních trysek s rozstřikem plného kužele tak rozšiřuje své možnosti nasazení například pro agresivní kapaliny nebo pro aplikace trysek při ochraně životního prostředí.

Těšíme se na spolupráci s Vámi

Bc. Jan Vyškrabka

Product manager

Zpět