Potrubní spojky HENNLICH, rychlé a spolehlivé dodání nekompromisní kvality.

HYDRO-TECH 19.08.2021

Ve stavebnictví, strojírenství, vodohospodářství i v chemickém průmyslu je třeba řešit fungování potrubí, které je jednou z velmi namáhaných součástí výroby. Stále více se prosazují moderní spojovací prvky, které jsou ekonomickou náhradou montážních vložek, přírub a svarů pro rychlé opravy či rychlou montáž nové potrubní trasy. Jde o rychlospojky, které dodává naše divize HYDRO-TECH společnosti HENNLICH.

Potrubní spojky
Byly původně zkonstruovány pro lodní průmysl. Použití tohoto moderního spojovacího prvku ve stavebnictví, strojírenství a zejména ve vodohospodářství má v poslední době stoupající tendenci. Jsou vhodné zejména pro použití při spojování potrubí v místech, kde z hlediska požární bezpečnosti nelze svařovat nebo všude tam, kde je omezený montážní prostor. Spojky STRAUB je možno použit prakticky pro jakákoli potrubí z oceli, nerezu, plastu i betonu. K dispozici jsou spojky typů GRIP-L, METAL-GRIP, PLAST-GRIP a COMBI-GRIP (pro  axiálně  pevné  spoje) a spojky FLEX a CLAMP umožňující kompenzaci dilatace potrubí v rozměrech od 26,9 až přes 2000 mm a použitelné od minimálních tlaků až do 60 bar.

Speciální těsnění
Specialitou všech typů potrubních spojek je pryžová těsnící manžeta, jejíž konstrukce vychází z obdobného principu jako hřídelové těsnění gufero. Spojka je opatřena jazýčkovým lemem, který je tlakem přepravovaného media\ přitlačován k povrchu trubky a tím je dosaženo absolutní těsnosti i při možnosti pohybu trubky. Axiálně pevného spojeni trubek je docíleno „zakousnutím“ zářezných kroužků patentovaného tvaru do potrubí.

Pro různá média
Potrubní spojky je možno použít téměř pro veškerá média v rozsahu teplot od –20 do +80 °C (s manžetami z FPM/FKM až do +180°C) například v rozvodech tlakového vzduchu, vody, odpadních vod, olejů, plynů, pohonných hmot a maziv, v potrubích pro spádovou dopravu nebo pneudopravu sypkých hmot a podobně. Těsnící manžety jsou k dispozici z materiálu EPDM, NBR, FKM/FPM (pouze u vybraných průměrů). Všechny typy spojek jsou velmi rychle a snadno montovatelné i opakovaně použitelné. Jeden až tři šrouby, dle typu spojky, se utahuji momentovým klíčem a provedení spoje trvá jen několik minut (v závislosti na velikosti a typu spojky).
Spojky METAL-GRIP GT obsahují boční vývod vhodný pro umístění kohoutu (odběrní místo, vzorky), přístrojů monitoringu para- metrů media (tlak, teplota) nebo k větvení stávajících rozvodů.
Spojky FIRE-FENCE mají  vysokou požární odolnost. Splňují nejnáročnější kritéria SOLAS (Safety of Life At Sea – mezinárodní norma, která specifikuje požadavky námořní bezpečnosti) a používá je např. německé vojenské námořnictvo při stavbě svých lodí  a ponorek.

Správná volba nejvhodnějšího typu, rozměru a manžety spojky ze širokého výrobního pro- gramu může ve stádiu projektu, realizace, ale i údržby přinést značné úspory. Pro detailní seznámení se spojkami včetně ukázky jejich praktické montáže pořádá pro zájemce firma HENNLICH semináře a dále nabízí i možnost odborného proškolení montážních pracovníků se získáním certifikátu.

Aplikace:

 • průmysl - bezpečné - pro oleje, PHM, chemikálie
 • voda - užitečné - na vysoké tlaky, jakékoliv materiály potrubí
 • budovy - efektivní - rychlé opravy, úspora času i místa
 • inženýrské sítě - kvalitní - možnost vyosení, axiální dilatace
Výhody:
 • nezávislost na systému
 • flexibilní trubní spojení
 • jednoduchá manipulace
 • bez rizika požáru
 • demontovatelné a znovu použitelné tlumící vlastnosti
 • snížení nákladů

Pro podrobnější informace potrubních spojek přejděte na naše produktové stránky.
Prohlédnout si můžete také videa na našem  kanálu HYDRO-TECH.
K dispozici je i info katalog potrubních spojek.
Veškeré technické listy a katalogy naleznete na jednotlivých produktových stránkách nebo na záložce KE STAŽENÍ.

Nebo nás kontaktujte: 
 • telefonicky na 416 711 226
 • emailem
 • kontaktním formulářem
Těšíme se na spolupráci s Vámi. Váš tým ARMATUR 

Těšíme se na spolupráci s Vámi

Bc. Jan Vyškrabka

Product manager

Zpět