STRAUB - flexibilní spojky pro všechny druhy potrubí

HYDRO-TECH 25.02.2016

Odštěpný závod HYDRO-TECH společnosti HENNLICH s r.o. dodává kromě ostatního sortimentu i potrubní spojky švýcarské firmy STRAUB. Byly původně zkonstruovány pro lodní průmysl, avšak použití tohoto moderního spojovacího prvku ve stavebnictví, strojírenství a zejména ve vodohospodářství má v poslední době stoupající tendenci zejména jako velmi ekonomická náhrada montážních vložek, přírub a pro rychlé opravy poruch potrubních tras. Velice vhodné je jejich použití pro spojování potrubí v místech, kde z hlediska požární bezpečnosti nelze svařovat nebo všude tam, kde z hlediska nedostatku montážního prostoru nebo z důvodu úspory místa nelze použít jiné běžně používané spojení. STRAUB je možno použit prakticky pro jakákoli potrubí - z ocelí, nerezi, plastu i betonu. V současnosti jsou k dispozici např. spojky typů GRIP-L, METAL-GRIP, PLAST-GRIP a COMBI-GRIP (pro axiálně pevné spoje) a spojky FLEX a REP umožňující dilatace potrubí v rozměrech od 26,9 až přes 2000 mm a použitelné od minimálních tlaků až do 60 bar. 
Specialitou všech typů  spojek STRAUB je pryžová těsnící manžeta, jejíž konstrukce vychází z obdobného principu jako hřídelové těsnění gufero. Je totiž opatřena jazýčkovým lemem, který je tlakem přepravovaného media\ přitlačován k povrchu trubky a tím je dosaženo absolutní těsnosti i při možnosti pohybu trubky ve spojce. Axiálně pevného spojeni trubek je docíleno „zakousnutím“ zářezných kroužků patentovaného tvaru do potrubí. 
Spojky STRAUB je možno užít téměř pro veškerá média v rozsahu teplot od -20 do +80 °C (s manžetami z Vitonu až do +180°C),  kupříkladu v rozvodech tlakového vzduchu,  vody, odpadních vod, olejů, plynů, pohonných hmot a maziv, v potrubích pro spádovou dopravu nebo pneudopravu sypkých hmot atd. Těsnící manžety jsou k dispozici z materiálu EPDM, NBR, Viton (pouze u vybraných průměrů). Všechny typy spojek jsou velmi rychle a snadno montovatelné i opakovaně použitelné. Jeden až tři šrouby, dle typu spojky, se utahuji momentovým klíčem a provedení spoje trvá jen několik minut (v závislosti na velikosti a typu spojky). 
Spojky METAL-GRIP GT s bočním vývodem vhodným pro umístění kohoutu (odběrní místo, vzorky), přístrojů monitoringu parametrů media (tlak, teplota) nebo mohou sloužit k větvení stávajících rozvodů.
Spojky Flamstop-FS a Coat, jejichž předností je vysoká požární odolnost. Splňují nejnáročnější kritéria SOLAS (Safety of Life At Sea – mezinárodní norma, která specifikuje požadavky námořní bezpečnosti) a používá je např. německé vojenské námořnictvo při stavbě svých lodí a ponorek.
Správná volba nejvhodnějšího typu, rozměru a manžety spojky ze širokého výrobního programu může ve stádiu projektu, realizace, ale i údržby přinést značné úspory. Pro detailní seznámení se spojkami STRAUB včetně ukázky jejich praktické montáže pořádá pro zájemce firma HENNLICH s.r.o. a dále nabízí i možnost odborného proškolení montážních pracovníků se získáním certifikátu.
Vzhledem k velmi dobrým zkušenostem s výše uvedenými spojkami v různých odvětvích průmyslu, vodárenství apod. jsme přesvědčeni, že by využití potrubních spojek STRAUB mohlo být přínosem i pro další společnosti nejen z řad našich spokojených zákazníků.
V případě jakýchkoli dalších dotazů týkajících se parametrů spojek STRAUB (průměry, tlaky, media apod.)přejděte na naše produktové stránky nebo nás kontaktujte :
  • emailem
  • kontaktním formulářem
  • na telefonním čísle 416 711 226
Pro názornější představu jsou Vám k dispozici videa na našem  . Pro zaslání info katalogu nebo jednotlivých katalogových listů nás kontaktujte nebo přejděte na formulář objednávky katalogů. Těšíme se na spolupráci s Vámi.  Váš tým armatur 

Těšíme se na spolupráci s Vámi

Bc. Jan Vyškrabka

Product manager

Zpět