CEMA-TECH na Dni zemědělce 2023

CEMA-TECH 15.09.2023

Ve dnech 13. -14. 9. 2023 se o.z. CEMA-TECH zúčastnil tradičního Dne zemědělce na letišti u obce Kámen. Jedná se o "venkovní" výstavu zaměřenou na zemědělskou techniku. Sešlo se zde několik tisíc návštěvníků. CEMA-TECH zde prezentoval mazací techniku a centrální mazací systémy usnadňující mazání zemědělských strojů.

Ve dnech 13. -14. 9. 2023 se o.z. CEMA-TECH zúčastnil tradičního Dne zemědělce na letišti u obce Kámen u Pelhřimova. Jedná se o "venkovní" výstavu zaměřenou na zemědělskou techniku. Část techniky zde bylo možné shlédnout přímo v akci. Sešlo se zde několik tisíc návštěvníků.

Divize CEMA-TECH zde prezentovala mazací techniku a centrální mazací systémy SKF/LINCOLN, usnadňující mazání zemědělských strojů.

Z mazací techniky nejvíce zaujaly akumulátorové mazací lisy Power-Luber 20 V Li-Ion, TLGB 20 V a Pressol 20 V. Jedná se "dekalamitky" na bateriový pohon, se kterými se dříve namáhavé ruční mazání stává zábavou. Návštěvníci se dále zajímali o klasické ruční mazací lisy a mazací vozíky.

Centrální mazací systémy návštěvníky také zaujaly. Spousta zemědělských strojů má centrální mazací systém SKF/LINCOLN namontovaný už od výroby a majitelé jsou tak rádi, když zjistí, že u nás mohou  sehnat náhradní díly, případně si nechat provést servis. Ti kteří vlastní zemědělský stroj a zatím na něm centrální mazací systém nemají, se zajímali o možnosti dodatečné instalace. V takovém případě nám postačí sdělit typ stroje a my majiteli rádi vypracujeme zdarma nabídkový projekt zahrnující komplexní dodávku (návrh systému, dodávku komponentů, montáž, uvedení do provozu).

Na zemědělské technice se nejvíce využívají progresivní mazací systémy s čerpadly P203, P502 a QLS a progresivními rozdělovači SSV a SSVD pro mazání ložisek tukem, případně systémy pro mazání řetězů olejem.

Centrální mazací systémy maximalizují využitelnost stroje, což je u zemědělských strojů, které mají sezóní charakter práce, velmi důležité, snižují náklady na opravy, na mazivo a minimalizují nepříznivý vliv lidského faktoru. V konečném důsledku se tak investice do centrálního mazacího systému provozovateli rychle vrátí.

Pokud i vy vlastníte zemědělské stroje, rádi Vám poradíme s pořízením mazací techniky i centrálního mazacího systému. Kontaktujte naše odborníky.

Těšíme se na spolupráci s Vámi

Ing. Milan Dvořák

Vedoucí divize

Zpět