Elektrická čerpadla P502

Čerpadla řady LINCOLN P502 jsou malá, kompaktní, vysokotlaká, elektrická, pístová čerpadla.

Vhodná jsou zejména pro menší tukové progresivní mazací systémy (cca do 20 mazaných míst s malou spotebou maziva) u kterých jsou mazaná místa rozmístěna na malém prostoru. Jsou využitelná v průmyslu i u mobilní techniky (užitková vozidla, zemědělské stroje, stavební stroje ad.). Je možné je ale využít také u plošného mazání řetězů a u jednodušších způsobů mazání ozubených převodů.

Zásobník těchto čerpadel má objem 1 l a je vyroben z tvrzeného průhledného plastu. Může být vybaven ehlášením prázdného stavu.

Plnění zásobníku je možné buď přes mazací hlavici, nebo efektivněji přes plnicí přípoj pomocí plnicího čerpadla (volitelná výbava). Čerpadla mohou být osazena 1-2 čerpacími prvky s různým dodávaným množstvím (viz. technické parametry), které dodávají do systému mazivo pod tlakem až 270 bar (v závislosti na použitém pojistném ventilu).

Každý čerpací prvek musí být chráněn pojistným ventilem. Je k dispozici pro tlaky 200 a 270 bar, v provedení nástrčkovém, nebo se zářezným prstýnkem a převlečnou maticí, pro trubky d6 mm a d8 mm.

Tento typ čerpadel je určen pro intervalový provoz, při kterém se v době, kdy je mazané zařízení v provozu, střídá čas přestávky (čerpadlo nepracuje) s časem pracovním (čerpadlo čerpá). Poměrem těchto časů a použitými čerpacími prvky je dáno množství maziva dodané do systému.

Výhodou čerpadel P502 je možnost použití autonomního ovládání - interní řídicí desky V10-V13 s variabilně nastavitelným časem přestávky (4 min až 15 hod) a pracovním časem (8 sec až 30 min).

Protože čerpadlo může mít desítky variací, K označení konkrétního typu čerpadla je třeba použít typový klíč, který je k dispozici v přiložené dokumentaci.

Další detaily o čerpadle P502 naleznete na www stránkách výrobce SKF/LINCOLN

Technické parametry:
Napájení: 12 V DC; 24 V DC
Max. provozní tlak: 270 bar
Použitelné mazivo: tuk třídy NLGI 2 a nižší
Počet čerpacích prvků / výstupů: 1-2 / 1-2
Dodávané množství: 0,9 ; 1,1 ; 1,6 ; 2,2 cm³/min
Objem zásobníku: 1 l - tvrzený plast
Rozsah pracovních teplot: -25 až +70 °C

Filtrování produktů


Počet nalezených produktů: 0