Elektrická čerpadla KFG

Čerpadla řady KFG jsou vysokotlaká, kompaktní, elektrická, pístová čerpadla.

Nejčastěji se využívají u progresivních mazacích systémů, pro mazání strojů a linek s menším až středně velkým počtem mazaných míst (cca do 150) rozmístěných na menším prostoru. Je možné je ale využít také u plošného mazání řetězů, u jednodušších způsobů mazání ozubených převodů, nebo u mazání v kolejové dopravě.

Zásobník těchto čerpadel je k dispozici s objemy 2, 4, 6 a 8 (na přání dále s objemy 10, 12, 15 a 20 l) a je vyroben z tvrzeného průhledného plastu. Zásobník maziva může být vybaven hlášením prázdného stavu. K dispozici jsou verze zásobníku  s míchacím křídlem, nebo se stěrací deskou (možnost umístění čerpadla v jakékoli poloze - nachází využití např. u mazání větrných elektráren).

Plnění zásobníku je možné přes plnicí přípoj plnicím čerpadlem. Čerpadla mohou být osazena 1-3 čerpacími prvky s různým dodávaným množstvím (viz. technické parametry), které dodávají do systému mazivo pod tlakem až 300 bar.

Každý čerpací prvek musí být chráněn pojistným ventilem. Je k dispozici pro tlaky 200 a 300 bar, v provedení nástrčkovém, nebo se zářezným prstýnkem a převlečnou maticí, pro trubky d6, d8, d10 a d12 mm.

Tato čerpadla jsou určena pro intervalový provoz, tzn. že v době, kdy je mazané zařízení v provozu, se neustále střídá čas přestávky (čerpadlo nečerpá) s časem pracovním (čerpadlo čerpá). Poměrem těchto časů je dána doba chodu čerpadla a tím i množství maziva dodaného do systému.

Výhodou tohoto typu čerpadla je možnost použití autonomního ovládání pomocí interního časovače s variabilně nastavitelným časem přestávky a pracovním časem.

Protože toto čerpadlo může mít stovky variací, k označení konkrétního typu čerpadla KFG je třeba použít typový klíč, který je k dispozici v přiložené dokumentaci.

Další detaily o čerpadle KFG naleznete na www stránkách výrobce SKF/LINCOLN.

Technické parametry:
Napájení: 12 V DC; 24 V DC; 230 V AC
Max. provozní tlak: 300 bar
Použitelné mazivo: olej; tuk třídy NLGI 2 a nižší
Počet čerpacích prvků / výstupů: 1-3 / 1-3
Dodávané množství: 0,8; 1,3; 1,8; 2,5; 5 cm³/min
Objem zásobníku: 2; 4; 6; 8; (10, 12 a 15 l) - tvrzený plast
Rozsah pracovních teplot: -30 až 70 °C