nad sádrokarton

Především v poslední době se při instalaci kapilárních rohoží velmi osvědčilo zavěšení kapilárních rohoží mezi rastr a následné zaklopení sádrokartonovými deskami.
Tento typ instalace kapilárních rohoží se nejvíce používá tam, kde investor nebo architekt nechce dávat na sádrokarton již žádnou další vrstvu v podobě omítky. Nebo tam, kde již není možné snižovat světlou výšku místnosti. 

Montáž kapilárních rohoží nad sádrokarton

Z montážního hlediska jde o nejjednodušší příklad instalace kapilárních rohoží. Určitou nevýhodou tohoto způsobu instalace pro kapilární rohože je, že chladicí výkon oproti omítnutým rohožím klesne až o čtvrtinu. Tuto nevýhodu lze kompenzovat použitím více vodivých SDK desek jako například Knauf Thermoboard Plus http://www.knauf.cz/deska-knauf-thermoboard-plus .
Tyto desky obsahují kousky grafitu a mají tepelnou vodivost 0,45 W/(m.K), což je 3x více než běžné SDK desky. V konečném důsledku se tak výkon téměř vyrovná systému v sádrové omítce. Samozřejmě cena těchto desek je vyšší.
Konkrétní nabídku včetně SDK podhledu Vám rádi vypracujeme na míru.  

Kapilární rohože - příklady instalací

Kapilární rohože - nad sádrokarton 1 Kapilární rohože - nad sádrokarton 2 Kapilární rohože - nad sádrokarton 3

Realizace kapilárních rohoží BEKA nad sádrokarton - Kanadské velvyslanectví a Kanadský dům v Berlíně

Instalace topného/chladícího stropu o rozhloze 1 900 m2 
BEKA Reference Kanadské velvyslanectví, Berlín s chladícími stropy kapilárních trubic  BEKA Reference Canadian Embassy, Berlin - Montáž sádrokartonového chladicího stropu
BEKA Reference Kanadské velvyslanectví, Berlín s chladícími stropy kapilárních trubic  BEKA Reference Canadian Embassy, Berlin - Montáž sádrokartonového chladicího stropu