Pro projektanty

Díky dlouholetým zkušenostem s navrhováním, projektováním a instalací kapilárních rohoží v mnoha typech budov nejen v České republice, ale také v zahraničí, jsme v G-TERMu schopni projektantům poskytnout kompletní informace pro správné navrhování kapilárních rohoží.

Technická podpora kapilárních rohoží

V průběhu přípravy jsme schopni projektantům poskytovat konzultace a technickou podporu tak, aby kapilární rohože byly v projektech  optimálně navrženy a dosahovaly maximálních chladících i topných výkonů v rámci kapilárního topení ke spokojenosti zákazníků. Z projekčního hlediska je návrh kapilárních rohoží velmi blízký návrhu podlahového vytápění. Nejčastější je aplikace kapilárního vytápění a chlazení na strop. Kapilární rohože se navrhují přesně na rozměry místnosti. Nutností je uschování sběrnic kapilár (PP-r 20x1,9) do drážky ve zdi nebo do SDK kastlíku. Délka rohože je od 75cm po 600cm. Šířka pak od 17,5cm do 119,5cm. Součástí ceníku je také tabulka rozměrů. Spojování rohoží probíhá polyfúzním svářením.

Výměníková stanice pro kapilární rohože

Omezením u rohoží je nutnost oddělit je od zbytku topného/chladícího systému výměníkovou stanicí. Důvodem je, že kapilární rohože nemají kyslíkovou bariéru. Hlavní komponenty výměníkové stanice jsou výměník, oběhové čerpadlo, směšovací trojcestná armatura se servem, expanzní nádoba a spiroventil. 

Pro návrh kladečského plánu a pomoc s výběrem nejvhodnějšího technického řešení neváhejte kontaktovat G-Term.