sádrokarton s omítkou

Jednou z čím dál více využívaných a dnes již standardních kapilárních rohoží je montáž na sádrokartonový (SDK) strop či podkrovní podhled a následné zakrytí omítkou. Tento systém instalace pro kapilární rohože tak reaguje na nové požadavky stavebníků, kteří preferují klasickou omítku před sádrokartonovým podhledem.

Postup instalace kapilárních rohoží

V tomto případě instalace je rozvodné potrubí pro kapilární rohože schované nad rastrem pro sádrokarton, naopak samotné kapiláry jsou připevněny speciální lepicí páskou nebo šrouby zespodu na sádrokarton. Následně jsou kapilární rohože překryty sádrovou omítkou (nejčastěji Knauf MP75).

Dodržení postupu a požadavků montáže

Při tomto způsobu montáže a instalace kapilárních rohoží je velmi důležitá komunikace mezi stavební firmou, omítkáři a dodavatelem topného systému. Důležité je především dodržení požadované síly omítky, která nesmí překročit 15 milimetrů (optimální tloušťka je 10mm). To je důležité především pro správnou distribuci výkonu kapilárních rohoží a navrženou únosnost rastru (40kg/m2 = CD profily 40cm od sebe).

Kapilární rohože - příklady instalací




Realizace omítaných kapilárních rohoží BEKA v sádrokartonových konstrukcích - Komplex Alhambra v Berlíně

V budově na Kurfürstendammu, postavené v roce 1922, původně sídlilo kino "Alhambra" (místo premiéry prvního zvukového filmu na světě). Pozdější hotel byl přestavěn na kancelářskou a obchodní budovu a rozšířen o moderní přístavbu.
Instalace topného/chladícího stropu o rozhloze 1 000 m2 


Bývalý hotel se stává kancelářskou budovou s chlazenými stropy BEKA  Vnitřní pohled na chladící strop v suché výstavbě s jednotrubkovou technologií BEKA