Typ LBG/LBGT

Tento model je provedení s ozubením na vnější ploše matice a s radiálním a axiálním ložiskem integrovaným do matice. Oproti obvyklým systémům lze vytvořit na jednotlivých maticích THK vodicích hřídelí předpětí. Díky této vlastnosti lze tak vodicí hřídele používat s vysokou poziční přesností a rychlými pohyby i při zatížením kyvném či s rázy. Otáčky vodicí hřídele se musí pohybovat v povolené oblasti. Pro aplikace s požadovanou odolností proti korozi doporučujeme použít speciální povrchovou úpravu. Montáž je jednoduchá, při zástavbě do tělesa používejte doporučené  tolerance. Při mazání využívejte naše mazací tuky.
Hřídele jsou vyráběny ve standardních délkách. Při opracování konců nesmí být podle možnosti překročen průměr jádra (φ d).
Aplikace: převodovky pro přenos vysokého točivého momentu.

Při tvorbě výkresů využívejte naši CADovou knihovnu.

Typ LBG 

Typ LBGT

Tento typ vychází z typu LBR, má však na obvodu příruby ozubení. Je rovněž vybaven radiálně-axiálním ložiskem. Je velmi vhodný jako mechanismus k přenosu točivého momentu.  Tento typ vychází z typu LBR, má však na obvodu příruby ozubení. Je rovněž vybaven radiálně-axiálním ložiskem. Je velmi vhodný jako mechanismus k přenosu točivého momentu.