CarcoTex SG

CARCOTEX SG je klasické, hydraulické těsnění pro přímočarý pohyb použitelné, jak pro olejové tak vodní hydraulické systémy. Symetrický profil umožňuje použít typ SG jako pístnicové nebo pístní těsnění při pracovních tlacích až do výše 350 bar. Doporučuje se aplikovat na jednočinné písty, ne na dvojčinné.

Sady se vždy skládají z:

  • Jednoho pružného těsnicího kroužku vyrobeného z elastomeru charakteristické červené barvy, který má optimální mechanické vlastnosti. I při malých tlacích zajišťuje rozměrové předpětí kroužku vysokou těsnicí schopnost a nízké tření. Se stoupajícím provozním tlakem jsou prostřednictvím klínového tvaru tohoto kroužku aktivovány textilpryžové V-manžety zajišťující těsnost a odolnost při vysokém tlaku.
  • Jedné nebo více V-manžet z textilpryžových vrstev, které jsou při výrobě speciálně svinuty a návazně vulkanizovány v ocelových formách, což v provozu zajišťuje maximální odolnost proti opotřebení.
  • Jednoho opěrného kroužku standardně vyráběného z pryže a speciálního vlákna - kevlaru. Tato nová kombinace zajišťuje velmi vysokou antiextruzní odolnost a mechanickou pevnost.

Carcotex / SG nabízí následující výhody:

  • Celá sada je v zástavbovém prostoru uložena jako „plovoucí“, s axiální vůlí, což zajišťuje rovnoměrné tření (důležité např. u lisů s více plunžry, aby bylo zabráněno jejich příčení).
  • Radiálním předpětím pružného těsnicího kroužku se dosahuje optimálního těsnicího účinku jak v nízkotlakém provozu, tak i při provozních výchylkách pístnice.
  • Snadná instalace do míst s pevnou (nestavitelnou) výškou zástavby.
  • Odpadají náročné nastavovací a seřizovací práce, které se zpravidla provádějí u běžných stříškových těsnicích sad.

Upozornění – je nutné dodržet zásady montáže!

Sady CarcoTex/SG mohou být dodávány s nedělenými (standardně) nebo dělenými (SPLIT) kroužky a manžetami.

MATERIÁLY

Všechna těsnění CarcoTex/SG se dodávají standardně z těchto materiálů vyztužených tkaninou (těsnicí kroužek neobsahuje tkaninu):

  • NBR (S800)
  • H-NBR (HT700)
  • FPM (Z400)

Ve směsi je rovnoměrně rozptýlen prášek z PTFE, což snižuje tření a zvyšuje odolnost proti opotřebení, tzn. i životnost. Pro další snížení tření (zvláště u vodní hydrauliky) a pro zvýšení kluzné rychlosti (až do 3 m/s) je možné na přání dodávat těsnění s přídavným nástřikem Carcoflon na dynamicky zatěžované plochy (vnější nebo vnitřní průměr). Pro objednání těsnění s nástřikem Carcoflon se změní materiálový kód na S820, HT720 resp. Z420.

Provozní podmínky

Tlak do 350 bar
max.rychlost do 1,0 m/s

                           Teplotní odolnost

NBR - tkanina

-40 °C / +120 °C

H-NBR - tkanina -40 °C / +170 °C
FPM - tkanina

-20 °C / +200 °C

Podrobnější konstrukční informace a informace o dostupných rozměrech těsnění naleznete na katalogovám listě nebo Vám je rádi poskytnout naši kolegové.