CarcoTex SP/SG

Pístnicová těsnicí sada CARCOTEX / SP / SG je stříškové textilpryžové těsnění pro velmi těžký provoz, kde místo přítlačného kroužku je použit těsnicí celopryžový element. Díky této konstrukci se těsnicí sada montuje do zástavby s axiální vůlí, neseřizuje se stlačováním a má výbornou těsnost. Vzhledem k extrémně robustní konstrukci může toto těsnění odolávat i velkým radiálním rázům a vysokým tlakovým špičkám. Typické použití je jako pístnicové těsnění silně zatěžovaných hydraulických válců ve strojích jako jsou kovací nebo protlačovací lisy.

Sada se vždy skládá z:


● Jednoho celopryžového těsnicího kroužku, který má optimální mechanické vlastnosti a zajišťuje vynikající těsnost v celém rozsahu tlaků.
● Jedné nebo více masivních textilpryžových manžet průřezu "V".
● Opěrného kroužku vyztuženého tkaninou z kevlarového vlákna, s extrémní odolností proti extruzi.


Těsnění CARCOTEX / SP / SG je konstruováno do pevné zástavby, ve které má axiální vůli. Předpětí potřebné pro správnou funkci těsnicí sady CARCOTEX / SP / SG je zajištěno celopryžovým těsnicím kroužkem umístěným v sadě jako první. Za ním následují masivní textilpryžové manžety a opěrný kroužek vyztužený kevlarovým vláknem. S nárůstem tlaku je těsnicí sada dále aktivována, což zaručuje její bezproblémovou funkci.
Sada obsahuje více těsnicích břitů, což zajišťuje kvalitní utěsnění. Z toho důvodu jsou sady CARCOTEX / SP zpravidla dodávány dělené (SPLIT), což výrazně usnadňuje a urychluje výměnu těsnění, zkracuje dobu odstávky stroje a tím podstatně snižuje náklady na opravu.

Provozní podmínky

tlak do 630 bar
max. rychlost do 0,7 m/s

                    Teplotní odolnost

NBR - bavlna 

-30 °C / +120 °C

H-NBR - bavlna -40 °C / +160 °C
NBR - kevlar

-30 °C / +120 °C

NBR - bavlna - kevlar

-30 °C / +120 °C