Perfluorelastomer - FFKM (FFPM) O-kroužky

Perfluorkaučuk je momentálně nejodolnější dostupný elastomer. Vyniká výbornou odolností většině chemických látek a také jejich kombinacím či sloučeninám. Jeho další vlastností, díky které je na samé špičce mezi elastomery, je odolnost i velmi vysokým teplotám. Některé směsi dokáží trvale odolávat i teplotám přes 320°C!

Díky těmto výjimečným vlastnostem je použití tohoto materiálu v mnoha případech jediným možným východiskem a řešením pro řadu náročných aplikací. Navíc výborná chemická a teplotní odolnost spolu s excelentními mechanickými vlastnostmi zaručuje dlouhou životnost těsnění, což má za důsledek nemalou úsporu ve výsledných nákladech.

Perfluoroelastomer najde své uplatnění v chemickém, farmaceutickém, energetickém a potravinářském průmyslu, ale také v dalších oborech, kde se uplatní jeho výborné vlastnosti.

O-kroužky z FFKM (FFPM) Vám můžeme nabídnout v několika různých směsích, které se liší např. tvrdostí, hodnotou maximální teplotní odolnosti, barvou a případně dalšími vlastnostmi. Navíc máme k dispozici i směsi s certifikací FDA pro potravinářské aplikace.

Pro další, podrobnější informace o tomto materiálu se na nás neváhejte kdykoli obrátit, rádi Vám je sdělí naši technici.