Typ LBF

Matice drážkované hřídele lze jednoduše montovat na těleso pomocí příruby.  Tento typ je výborné řešení pro úzká tělesa a tělesa, kde může při výrobě drážky pera dojít k jeho deformaci. Díky ustavení pomocí kolíčku se zabrání nesouososti. Oproti obvyklým systémům lze vytvořit na jednotlivých maticích THK vodicích hřídelí předpětí. Díky této vlastnosti lze vodicí hřídele používat s vysokou poziční přesností a rychlými pohyby i při zatížení kyvném či s rázy. Otáčky vodicí hřídele se musí pohybovat v povolené oblasti. Pro aplikace s požadovanou odolností proti korozi doporučujeme použít speciální povrchovou úpravu. Montáž je jednoduchá, při zástavbě do tělesa používejte doporučené  tolerance. Pro mazání doporučujeme naše mazací tuky.
Hřídele jsou vyráběny ve standardních délkách. Při opracování konců nesmí být podle možnosti překročen průměr jádra (φ d).
Aplikace: automatické dopravní systémy, lisy pro pneumatiky, hřídele bodových svářeček, vodicí hřídele vysokorychlostních lakovacích automatů, nýtovací stroje, navíječky drátů, hnací hřídele brusek.
Ke tvorbě výkresů Vám nabízíme naši CADovou knihovnu.