Typ LBR

Tento typ vychází z typu LBST pro těžká zatížení. V polovině délky matice je opatřen přírubou, takže je zvláště vhodný pro momentová zatížení, jako jsou např. ramena robotů. Oproti obvyklým systémům lze vytvořit na jednotlivých maticích THK vodicích hřídelí předpětí. Díky této vlastnosti lze vodicí hřídele používat s vysokou poziční přesností a rychlými pohyby i při zatížení kyvném či s rázy. Otáčky vodicí hřídele se musí pohybovat v povolené oblasti. Pro aplikace s požadovanou odolností proti korozi doporučujeme použít speciální povrchovou úpravu. Montáž je jednoduchá, při zástavbě do tělesa používejte doporučené  tolerance. Pro mazání doporučujeme naše mazací tuky.
Hřídele jsou vyráběny ve standardních délkách. Při opracování konců nesmí být podle možnosti překročen průměr jádra (φ d).
Aplikace: automatické dopravní systémy, lisy pro pneumatiky, hřídele bodových svařeček, vodicí hřídele vysokorychlostních lakovacích automatů, nýtovací stroje, navíječky drátů, hnací hřídele brusek, výměnné převodovky.
Ke tvorbě výkresů Vám nabízíme naši CADovou knihovnu.