Typ LBST

Typ pro těžká zatížení se stejnými rozměry matice jako typ LBS. Pouze délka matice je větší. Tento typ je optimální pro nasazení do úzkého zástavbového prostoru, vhodný pro přenos velkých točivých momentů a při mimoosovém zatížení. Oproti obvyklým systémům lze vytvořit na jednotlivých maticích THK vodicích hřídelí předpětí. Díky této vlastnosti lze vodicí hřídele používat s vysokou poziční přesností a rychlými pohyby i při zatížení kyvném či s rázy. Otáčky vodicí hřídele se musí pohybovat v povolené oblasti. Pro aplikace s požadovanou odolností proti korozi doporučujeme použít speciální povrchovou úpravu. Montáž je jednoduchá, při zástavbě do tělesa používejte doporučené  tolerance. Pro mazání doporučujeme naše mazací tuky.
Hřídele jsou vyráběny ve standardních délkách. Při opracování konců nesmí být podle možnosti překročen průměr jádra (φ d).
Aplikace: osa z montážních robotů, automatické osazování, podavací zařízení, navíječky, hnací hřídel brusky, hřídele pro bodové svařečky, přesné řadicí mechanismy.
Ke tvorbě výkresů Vám nabízíme naší CADovou knihovnu.