Typ SHW

Široký průřez kolejnice u tohoto typu mu propůjčuje vysoký moment setrvačnosti plochy s vynikající tangenciální tuhostí. Proto se hodí jako jednokolejnicové vedení u omezených prostor nebo pro aplikace s požadovanou vysokou momentovou tuhostí.  Toto vedení má několik stupňů přesností. Pro použití v horších podmínkách s nečistotami a prachem nabízíme bohaté příslušenství. Délka vozíku se přitom zvětší. Kolejnice je možné objednat ve standardních nebo nestandardních délkách. Pro aplikace s vibracemi, rázy či dalšími vlivy dodáváme vozíky s předpětím. Proti korozi lze vedení chránit speciální povrchovou úpravou. Pro aplikace s vyšší ochranou proti korozi doporučujeme zvláštní povrchovou úpravu. Při údržbě a montáži se řiďte našimi pokyny.
Pro konstruktéry nabízíme CADové výkresy. 
Aplikace: osa z vyvrtávacího stroje pro polovodiče, osa z u kompaktního elektroerozivního stroje, osazovače, obráběcí centra, roboty, NC soustruhy.
SHW CA SHW CR/HR
Tento typ má pro svůj široký a nízký průřez stejnou nosnost ve všech čtyřech hlavních směrech. Úzký vozík s dírami se závity pro jednoduché upevnění shora. Typ SHW-HR má zvýšenou nosnost.