Regulátory průtoku BA, BB, BC

Omezovač průtoku / regulátor průtoku BA, BB, BC

Regulátory průtoku (rovněž označované jako omezovače průtoku) typu BA, BB, BC pracují čistě na mechanickém principu, tzn. bez potřeby vnějšího napájení.
Omezovače průtoku udržují s velkou přesností konstatní průtok kapaliny bez ohledu na kolísající vstupní tlak pomocí jednoduchého, ale jedinečného principu. Konstatní průtok obstarává řada talířových pružin.
Tyto omezovače / regulátory průtoku jsou určeny zejména k regulaci průtoku vody. Regulátory průtoku BA, BB, BC lze použít všude tam, kde se požaduje konstantní průtok, i když v systému dochází k výkyvům tlaku, například při zapínání a vypínání spotřební jednotky. Příkladem použití omezovačů průtoku řady BA, BB, BC může být soustava obráběcích strojů využívající jeden okruh chladicí kapaliny. Je logické, že v tomto systému první stroj má vždy chadící kapaliny dost, zatímco poslední v řadě málo. A pokud je třeba zajistit (bez použití regulátoru průtoku) dostatek kapaliny pro všechny stroje, je třeba systém osadit vhodným čerpadlem, dostatečně výkonným, které výkyvy spotřeby jednotlivých strojů utáhne. Je logické, že toto řešení s výkonným čerpadlem je vykoupeno vyššími náklady na dražší čerpadlo a rovněž trvalým odběrem energií (a tím i zvýšenými provozními náklady). Přitom řešení je jednoduché a levné - zařadit do systému ke každému stroji omezovač průtoku řady BA, BB, BC.

Vhodné průmyslové aplikace pro omezovače průtoku BA, BB, BC:

  • chladicí okruhy o více větvích
  • linky oplachu
  • sanitární technika

Příklad aplikace omezovačů průtoku BA/BB/BC:

strojírenský průmysl
výzkum & vývoj

Není to ten správný typ? Podívejte se na jiné v sekci OMEZOVAČE PRŮTOKU.
Mám dotaz / chci zaslat poptávku

Novinky