Minerálně izolované topné kabely

Minerální topné kabely jsou vyráběny z kovových vodičů např. ze slitiny niklu a chromu, které jsou pokryty speciální izolací z oxidu magnezitého.
Vnější kovový plášť zajišťuje vysokou mechanickou i tepelnou odolnost a topné kabely je možné používat až do expozičních teplot kolem 1000 °C. Topné kabely disponují vysokými výkony až 300 W/m v závislosti na aplikaci.
Průvodce pro zadání parametrů otopu
Průvodce pro zadání parametrů otopu

Více informací k minerálním topným kabelům...

Minerální topné kabely jsou vyráběné z odporových topných vodičů (např. slitina nikl-chrom), které jsou pokryty speciální izolací z oxidu magnézia. Vnější plášť minerální topných kabelů je kovový, bezešvý a může být z mědi, slitiny měď-nikl, nerezový, inconelový nebo ze slitiny 825.

Minerálně izolované topné dráty jsou sériovými odporovými prvky a jejich délka a odporová řada musí být před výrobou přesně stanovena. Minerální kabely jsou dodávány již ukončené se studeným kovovým přívodem požadované délky. Studené přívody jsou typicky opatřené kabelovými vývodkami M25 nebo M20 pro snadnou montáž do připravené svorkovnicové krabice.

Minerální topný kabel s jedním vodičem

Minerální kabel s jedním vodičem je tvořen jedním odporovým izolovaným drátem a připojuje se na obou koncích kabelu.

Minerální topný kabel s dvěma vodiči

Minerální kabel s dvěma vodiči je tvořen dvěma souběžně vedenými odporovými dráty ve společné izolaci a kabel se připojuje pouze na jedné straně. Průměr takového kabelu je zpravidla o něco větší, avšak toto řešení může mít výhodu ve snazší instalaci a připojení u složitějších celků nebo na delších otápěných trasách.  


Novinky