Protizášlehové armatury a ventily

Protizášlehové armatury a ventily

Protizášlehové armatury a ventily jsou navrženy tak, aby účinně zabránily průniku plamene nebo přenosu výbuchu zpět do systému potrubí, nádoby nebo do přívodu hořlavého média.

Principy fungování:

  1. Zastavení plamene: Uvnitř zařízení jsou speciální komponenty, které ochlazují plamen na teplotu pod zápalným bodem média.
  2. Změna směru: Konstrukce zařízení často zahrnuje změnu směru proudění média, což pomáhá snižovat kinetickou energii plamene a tím zabraňuje jeho dalšímu šíření.
  3. Tepelná bariéra: Protizášlehové prvky jsou vyrobeny z materiálů, které působí jako tepelná bariéra, což zpomaluje nebo zastavuje šíření tepelné energie plamene.

✅ Typické oblasti použití: chemický průmysl, potravinářství, energetika, ropný a plynárenský průmysl

Protizášlehové armatury obecně

Protizášlehové pojistky

  • Protiexplozivní pojistky, neprůbojné pojistky či také plamenojistky jsou armatury, která se montují do pláště nebo potrubí a jsou navrženy tak, aby umožňovaly průtok, ale zabraňovaly přenosu plamene.
  • Používají k ochraně nádrží a instalací před možnými riziky souvisejícími s přepravou nebo skladováním hořlavých látek kapalin a plynů.V závislosti na aplikaci může být protizášlehová pojistka instalována jako samostatná jednotka nebo jako součást a systému.
  • Protiexplozivní pojistky nemají žádné pohyblivé části a skládají se z pouzdra a vnitřní vestavby. Pojistky navržené a vyrobené společností KITO se skládají z vrstev vinutého nerezového pásu a vlnitého nerezového pásu. Jejich princip závisí na přestupu tepla z plamene, který se snaží projít skrz úzké kovové mezery.
  • Protipožární pojistky a ventily KITO® s integrovanými protiexplozivními pojistkami jsou v souladu se směrnicí 2014/34/EU Evropské unie a nesou označení CE k označení jejich shody.



Příklad použití zařízení KITO:


  1. Soubory zásobníků
  2. Reaktory / zpracování
  3. Tepelné úpravny
  4. Proces nakládky a vykládky v rámci logistiky
  5. Jednotky rekuperace par
  6. Komponenty jako bezpečnostní součást zařízení
  7. Ochrana dalších technologií – bez vyobrazení