Automatický samočisticí filtr F480

Automatický filtr na vodu F480

Samočistící automatický filtr F480 je pneumaticky ovládaný a používá se pro separaci pevných látek v různých médiích, jako je mořská, říční, nebo technologická voda. Filtr zajišťuje spolehlivou a nepřetržitou filtraci v různých aplikacích, jako jsou chladicí vody, nebo úpravny vody. Filtr může pracovat při velmi nízkých tlacích pouze ≥ 0,7 bar a vyznačuje se bezkonkurenčně nízkou rychlostí zpětného proplachu, kompaktním designem a téměř bezúdržbovým provozem. F480 využívá pokročilou technologii čištění Multi-Bernoulli. Tato technologie byla vynalezena Georgem Schünemannem a kombinuje více sít v jednom krytu filtru.

Filtrace na míru

F480 lze přizpůsobit všem požadavkům zákazníků a nabízí širokou škálu materiálů vhodných pro téměř každou aplikaci. Konstrukce umožňuje flexibilní umístění vstupu a výstupu, což zajišťuje jednoduchou integraci do potrubí. Kromě toho může být F480 navržen podle mnoha národních a mezinárodních předpisů a předpisů, mimo jiné EN13455, ASME, AD2000, EAC a ATEX.

Popis funkce filtru

  1. Při běžné filtraci se částice hromadí shora dolů na vnitřní straně síta.
  2. Čištění začíná automaticky podle časového cyklu nebo po signálu vysokého rozdílu tlaku.
  3. Během fáze předběžného proplachu se otevře proplachovací ventil a vyplaví se větší částice.
  4. Rychlost proudění se lokálně zvyšuje kolem kotouče v mezeře mezi kotoučem a sítem. Současně se sníží statický tlak podle Bernoulliho principu a obrátí se směr proudění, čímž se uvolní částice z povrchu síta.
  5. Uvolněné částice jsou z filtru vypláchnuty proplachovacím výstupem. Nakonec se proplachovací ventil uzavře.
  6. Během celého cyklu čištění nedojde k přerušení filtrace.

Novinky