Automatický samočisticí filtr F450

Automatický filtr na vodu F450 (pneumatický / elektrický pohon)

Samočistící automatický filtr F450 (E) je ovládán pneumaticky nebo elektricky a používá se pro separaci pevných látek v různých médiích, jako je mořská voda, říční voda nebo technologická voda. Filtr zajišťuje spolehlivou a nepřetržitou filtraci v různých aplikacích, jako jsou cykly chladicí vody nebo úpravny vody. Filtr může pracovat při velmi nízkých tlacích pouze ≥ 0,7 bar a vyznačuje se bezkonkurenčně nízkou tlakovou ztrátou, kompaktní konstrukcí a téměř bezúdržbovým provozem. Díky flexibilní kombinaci různých konstrukčních řešení a materiálů lze F450 snadno přizpůsobit specifickým požadavkům zákazníka.

Filtrace na míru

F450 lze přizpůsobit všem požadavkům zákazníků a nabízí širokou škálu materiálů vhodných pro téměř každou aplikaci. Kromě toho může být F450 navržen podle mnoha národních a mezinárodních předpisů, mimo jiné EN13455, ASME, AD2000, EAC a ATEX.

Filtr & chytré ovládání

Nabízíme širokou škálu řídicích jednotek. Od stojanových řídicích jednotek až po přizpůsobené řídicí jednotky speciálně navržené pro jednotlivé aplikace. Na základě požadavků může být LCP vybaven různými komunikačními rozhraními jako Modbus, Profibus nebo Ethernet. To umožňuje bezpečnou komunikaci mezi LCP a PLC a zajišťuje pohodlné dálkové monitorování filtračního systému. V případě, že hledáte i řešení potřebného tlaku, tak můžeme doporučit tato odstředivá čerpadla, a případně pro čištění tyto trysky s plochým rozstřikem. A pro speciální účely je možné použít i speciální kulové kohouty, anebo pro druhově odlišná trubní vedení, třeba i tyto švýcarské potrubní spojky.

 

Vstup / Výstup DN50 - DN300 
Materiál Nerezová ocel, Litina, GRP
Průtok až 4400m3/h
Jemnost filtrace 150 - 1000µm
Pracovní tlak až 16 bar

KATALOGY

Princip funkce filtru

  1. Při běžné filtraci se částice hromadí shora dolů na vnitřní straně síta.
  2. Čištění začíná automaticky podle časového cyklu nebo po signálu vysokého rozdílu tlaku.
  3. Během fáze předběžného proplachu se otevře proplachovací ventil a vyplaví se větší částice.
  4. Rychlost proudění se lokálně zvyšuje kolem kotouče v mezeře mezi kotoučem a sítem. Současně se sníží statický tlak podle Bernoulliho principu a obrátí se směr proudění, čímž se uvolní částice z povrchu síta.
  5. Uvolněné částice jsou z filtru vypláchnuty proplachovacím výstupem. Nakonec se proplachovací ventil uzavře.
  6. Během celého cyklu čištění nedojde k přerušení filtrace.

Novinky