Plovákové spínače hladiny

Plovákové spínače hladiny MTS

V procesních nádržích a skladových zásobnících je nutné zjišťování hladiny kapaliny, neboť nechtěná změna úrovně hladiny v lázních (např. při vypařování nebo při úbytku způsobeném ulpíváním procesní kapaliny na namáčených dílech, při galvanických procesech) musí být korigována.
Zde je nutno rozlišovat dvě zadání:
Regulace hladiny pro automatický průběh procesu (např. přidávání kapaliny). Hlídání hladiny, aby se zabránilo možným nebezpečím (chod naprázdno, chod na sucho) v souvislosti se zabudovanými přístroji (topení, čerpadla) nebo aby se zamezilo přetečení procesní kapaliny z nádrže. Plovákové spínače ve spojení s vyhodnocovací elektronikou ETS / ENR představují jednoduchý, bezpečný a ekonomický způsob regulování a hlídání hladiny kapaliny v nádrži. Je možné také přímé napojení na vzdálený ovládací systém (např. PLC) při spínacím napětí do 25 V AC/DC.

Integrovaný teplotní snímač

Plovákové spínače z PP / PVDF s jedním, dvěma nebo třemi kontakty a s pouzdrem svorkovnice LC nebo LC/L mohou být navíc vybaveny integrovaným teplotním snímačem PT100 v 3-vodičovém provedení.

Konstrukce plovákových spínačů

Magnet zabudovaný do pohyblivého plováku nabudí jazýčkový kontakt pevně fixovaný v plovákové tyči.

Technické údaje k plovákovým spínačům hladiny MTS:

Počet přepínacích kontaktů:
1, 2, 3 nebo 4 kontakty
Materiál: polypropylen (PP), polyvinylidenfluorid (PVDF), nerez (1.4571)
Provedení: PG šroubení, pouzdro LC, pouzdro LC/L
Max. spínací napětí: 25 V AC/DC
Max. spínací výkon: 5 VA / 5 W
Krytí: IP 64 / IP 65

Mezní kontakty

Mezní kontakty jsou pevně fixovány a nelze je dodatečně měnit. Z tohoto důvodu je nutno v objednávce přesně stanovit první mezní bod, jakož i mezní vzdálenosti dalších přepínacích kontaktů, relativně definovaných k prvnímu meznímu kontaktu.

Montážní prvky

  • vestavná manžeta ML (pro pouzdro svorkovnice LC, LC/L)
  • držák HL (pro pouzdro svorkovnice LC, LC/L)
  • příruba
  • závitová vložka
Mám dotaz / chci zaslat poptávku

Novinky