Ponorné topné registry

Elektrické topné registry

Trubkové topné registry se používají pro ponorný ohřev kapalin v nádržích, lázních a zásobnících v aplikacích, kde je požadavek na vysoký topných výkon při malých zástavbových rozměrech. Topné registry jsou navrhovány individuálně na základě požadavků zákazníka. Topnými registry je dosahováno vysokých výkonů na malém prostoru s jednodušší instalací a méně náročným zapojováním oproti standardním řešením. 

Konstrukce topných registrů

Elektrický topný registr se skládá z jednoho či více topných těles. Topná tělesa pak mohou být vyrobena s jednou nebo dvěma horizontálními topnými trubkami. Topné registry mohou být vyrobené z oceli (S355J2H), nerezu (1.4571) nebo titanu (3.7035). Horizontální délka topných elementů může být až 3500 mm s celkovým výkonem až 20 kW na jeden elektrický přívod. Povrchové zatížení je voleno vždy s ohledem na ohřívané médium. 

Přívodní napájecí kabel 6 mm2 má silikonový plášť a může být dodán v různých délkách. Díky horní zalomené části je kabelový vývod mimo horké výpary ohřívaných lázní. 

Instalace topných registrů

Uspořádání topných registrů může být různé dle potřeby, např. ke stěně nádrže nebo na dno. Pro uchycení ke stěně se používají běžné držáky. Díky tomu je možné topné registry v případě potřeby jednoduše vyjmout a provést údržbu. Při instalaci na dno nádrže lze registry opatřit integrovanými opěrnými patkami. 

Technické parametry

Napájecí napětí: 230 V / 400 V / jiné
Jmenovitý výkon: až 20 kW
Materiál trubice: ocel S355J2H / nerez 1.4571 / titan 3.7035
Napájecí kabel: silikonový 6 mm2 (standardní délka 1,6 m)
Max. topná délka: 3500 mm
Instalační výška: dle požadavku

Typické aplikace:

  • ohřev černicí lázně / černění
  • ohřev odmašťování
  • ohřev niklování 

Není to ten správný typ? Podívejte se na jiné v sekci TOPNÁ TĚLESA A PONORNÉ OHŘÍVAČE.

Mám dotaz / chci zaslat poptávku

Novinky