Maziva RAZIOL

Firma Raziol Zibulla & Sohn nabízí ucelené portfolio maziv určených pro různé technologie tváření dle požadavků pracovních, ekologických a bezpečnostních.
Pro náročné tažné operace lze použít oleje s různou hladinou aditiv SDB/TDB CLF 11, 12, 1, 25 nebo oleje Raziol Drylub pro tažení velmi složitých tvarů z oceli, hliníku a nerezu.  V případě střihání lze využít vynikající schopnosti prodloužení životnosti nástrojů pomocí olejů řady CLF… F, CLF… N pro tloušťky střihu až do 12 mm.
Chcete-li využívat malé množství oleje, který má nízký stupeň tvorby olejové mlhy, měli by jste vsadit na oleje řady D CLF (21, 30, 40, 90….), KTL, CLF W.
Je-li požadavek na oleje, které jsou ekologické a bezpečné pro okolní prostředí, sáhněte po řadě olejů Fluid, ekologicky odbouratelných, vhodných pro těžké operace tváření s výjimkou stříhání. Patří sem dále oleje řady CEP..N (na bázi vody) CEP (na bázi oleje), které jsou skvělou náhradou olejů na bázi chlóru.
Ne vždy si však vystačíme s uvedenými mazivy a pro opravdu extrémní podmínky musíme využít mazací oleje s příměsí chlóru v obsahu 18 - 29%. Jsou to oleje FS, ALV, ZO, SZ. Olej WKZ 2000 můžete využít pro záběh nových nástrojů.
Některé provozy vyžadují vodní emulze, zde lze použít BZK, ECLF..N a D ECLF. Tato vodu mísitelná maziva jsou vhodná pro široké spektrum technologií tváření a jejich výhodou jsou výborné chladící schopnosti.
Pokud ve vašich provozech využíváte zmíněné technologie, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám ve spolupráci s výrobcem vytipujeme a nabídneme nejvhodnější mazivo pro Vaše konkrétní podmínky.
Bližší informace nalznete v přiložené dokumentaci nebo na internetových stránkách firmy Raziol Zibulla & Sohn v sekci maziva.